تبلیغات
رنگین كمان - پیش‌بینی امام درست از آب در آمد/ نقش خاتمی و فائزه هاشمی در ماجرای سلمان رشدی

اخبار


نویسنده :ترنم
تاریخ:سه شنبه 28 شهریور 1391-11:04 ب.ظ

پیش‌بینی امام درست از آب در آمد/ نقش خاتمی و فائزه هاشمی در ماجرای سلمان رشدی

یم دولت اصلاحات اعم از خاتمی و وزیر امور خارجه‌ی وقت ایران، سید كمال خرازی كه در مهرماه سال 77 برای شركت در اجلاس سالانه‌ی سازمان ملل به ایالات متحده سفر كرده بود درباره‌ی سلمان رشدی موضعی اتخاذ كرد كه باعث خوشحالی سیاست‌مداران غربی شد. برای مثال رادیو «سی بی سی» كانادا گزارش داد: خاتمی...شاید بتوان گفت اولین اقدام گسترده‌ای كه پس از جنگ ایران و عراق در جبهه‌ی جنگ نرم علیه اسلام توسط غرب طرح‌ریزی شد انتشار كتاب «آیات شیطانی» نوشته‌ی سلمان رشدی و توزیع آن در سراسر جهان بود. «سلمان انیس رشدی» در یکی از خانواده‌های مرفه و مسلمانِ شهر بمبئی، در سال ۱۳۲۶ شمسی متولد شد. پدرش فردی مسلمان و آگاه به ادبیات ایران و عرب بود. تحصیلات ابتدایی خود را در مدرسه‌ی مبلغان انگلیسی زبان مسیحی در هندوستان گذارنید و در سیزده سالگی، برای ادامه‌ی تحصیلات به انگلستان رفت و دوران متوسطه را در مدرسه «راگبی» انگلستان طی کرد. رشدی سپس وارد رشته‌ی تاریخ دانشگاه «کمبریج» شد و در سال ۱۳۴۷ شمسی پس از فارغ‌التحصیل شدن به پاکستان، نزد خانواده‌اش بازگشت و به مدت یک سال با تلویزیون پاکستان همکاری داشت، ولی دوباره عازم انگلستان شده و تبعیّت آن جا را پذیرفت. (۲)

محورهای عملیات روانی غرب با انتشار آیات شیطانی

جنجالی‌ترین كتابی كه توسط سلمان رشدی منتشر شد كتاب «آیات شیطانی» است. این كتاب با پشتوانه‌ی مالی یک یهودی صهیونیست كه مبلغ نیم میلیون پوند به عنوان کمک به سلمان رشدی پرداخت كرد برای آن‌كه از گسترش موج اسلام‌خواهی كه به نحو فزاینده‌ای در جهان در حال انتشار بود جلوگیری كند، منتشر شد. بلافاصله پس از انتشار کتاب سلمان رشدی، «ساندی تایمز» معروف‌ترین روزنامه‌ی هفتگی چاپ لندن با تیراژی بیش از یک و نیم میلیون نسخه، ضمن معرفی این کتاب و نویسنده آن اعلام داشت «آیه‌های شیطانی یک شاهکار ادبی است و هم‌چون یک تابلوی هنری زیبا که هیچ رمانی در عصر ما به اوج آن نخواهد رسید»! (۳) بنابراین انتشار كتاب همان و شروع جنگ روانی سیاسیون غربی علیه اسلام هم همان. ابتدا در سال ۱۹۸۸، كتاب رشدی به عنوان کتاب سال انگلستان شناخته شد. سپس مؤسسات و ناشران مطرح و بزرگ کشورهای اروپایی، آمریکایی و حتی بعضی کشورهای آسیایی، با قراردادهای کلان برای ترجمه و توزیع آن مبادرت ورزیدند. بعد از آن در نشریات اروپایی از سلمان رشدی به عنوان یك شخصیت انقلابی یاد شد و در نهایت سیاستمداران ایالات متحده نیز با دعوت از رشدی و همسرش به آمریكا، برای وی برنامه‌های سخنرانی متعددی در ایالت‌های مختلف آمریكا ترتیب دادند.

البته انتشار این كتاب با واكنش‌های شدید و گسترده‌ی جهان اسلام نیز مواجه شد. چنان که در پاکستان، مردم در مقابل مرکز فرهنگی آمریکا در اسلام آباد تجمع کردند که به شهادت پنج تن و مجروح شدن یک صد تن انجامید. تظاهرات مسلمانان هند نیز بیست مجروح بر جای گذاشت. نمایندگان جناح‌های مختلف مجلس شورای ملی پاکستان، به نشانه‌ی اعتراض به روش و موضع‌گیری دولت و درگیری پلیس با مردم، جلسه را ترک کردند و دولت پاکستان، تحت فشار شدید مسلمانان غیور آن کشور قرار گرفت. (۴)


فتوای امام خمینی، باطل السّحر طرح‌ریزی غرب

اگر چه همان‌گونه كه اشاره شد اقدامات و حركات كوچك و محدودی در واكنش به این اقدام غرب در برخی كشورهای اسلامی شكل گرفت اما فقدان وجود یك برنامه و راهبرد مشخص، فراگیر و كارآمد برای برانگیختگی و بیداری جهان اسلام و مسلمانان به‌خوبی حس می‌شد. در این میان امام خمینی به عنوان یك عالم هوشیار و با درایت، و در قامت یك استراتژیست بزرگ جهان سیاست، دست به یك اقدام بی‌سابقه‌ای زد. اقدامی كه می‌توان گفت «باطل السّحر» تمامی برنامه‌های طرح‌ریزی شده‌ی غرب و استكبار در این‌باره بود و موجب شد كه این «تهدید» تبدیل به یك «فرصت» استثنائی برای جهان اسلام شود. فرصتی كه از آن می‌توان به‌عنوان سرفصل جدیدی در موضوع «بیداری اسلامی» یاد كرد.


ادامه مطلب
اقدامی كه حضرت روح‌خدا در مواجهه با انتشار كتاب آیات شیطانی انجام دادند صدور فتوایی بود كه به یقین دایره‌ی تأثیرگذاری و بسامد آن ده‌ها برابر بیشتر از فتوای میرزای شیرازی در جنبش تنباكو بود. كه اگر فتوای میرزا تنها محدود به ایران بود فتوای امام خمینی موجب بر هم ریختن كل جهان شد. امام در اقدامی بی‌سابقه، فتوای اعدام سلمان رشدی را صادر كرده و فرمودند:

« بسمه تعالى‏

إنا للَّه و إنا إلیه راجعون‏

به اطلاع مسلمانان غیور سراسر جهان مى‏رسانم مؤلف کتاب آیات شیطانى که علیه اسلام و پیامبر و قرآن، تنظیم و چاپ و منتشر شده است، همچنین ناشرین مطلع از محتواى آن، محکوم به اعدام مى‏باشند. از مسلمانان غیور مى‏خواهم تا در هر نقطه که آنان را یافتند، سریعا آن‌ها را اعدام نمایند تا دیگر کسى جرأت نکند به مقدسات مسلمین توهین نماید و هر کس در این راه کشته شود، شهید است ان شاء‌اللَّه. ضمنا اگر کسى دسترسى به مؤلف کتاب دارد ولى خود قدرت اعدام او را ندارد، او را به مردم معرفى نماید تا به جزاى اعمال‌ش برسد. والسلام علیکم و رحمة اللَّه و برکاته.

۲۵ بهمن ۱۳۶۷/ ۷ رجب ۱۴۰۹

روح اللَّه الموسوی الخمینى‏» (۵)

بازتاب‌های حكم بی‌سابقه‌ی امام خمینی

این فتوای امام باعث ایجاد موج جدیدی از بیداری اسلامی در جهان شد. مجلس اعلای اسلامی الجزایر نیز با انتشار بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن کتاب خواستار مجازات نویسنده‌ی آن شد. شیخ احمد سخنون بزرگ‌ترین روحانی الجزایر در پیامی خطاب به امام خمینی و علمای ایران، سلمان رشدی را مرتد و واجب القتل خواند. در این كشور کتابی نیز با عنوان «شیطان غرب» علیه آیات شیطانی منتشر شد. سعید ایوب در قسمتی از این کتاب با درج کامل فتوای امام خمینی، به تجلیل از آن پرداخته و نوشت: «آیت‌الله روح الله خمینی، رهبر انقلاب اسلامی ایران با شجاعت و قبول مشکلات ناشی از این فتوا که غرب را علیه ایران بر می‌انگیزاند این فتوا را صادر کردند». نمایندگان ۴۷ کشور اسلامی در سازمان کنفرانس اسلامی نیز در هجدهمین اجلاس وزیران امور خارجه در اسفند ۶۷ کتاب آیات شیطانی را کفرآمیز خوانده و انتشار آن را به عنوان توهین به مقدسات امت مسلمان محکوم ساخته و هم‌چنین نویسنده‌ی آن را مرتد اعلام نمودند. (۶)

مسلمانان شهر بُن آلمان، تظاهرات گسترده‌ای در تایید فتوای امام به راه انداختند. مسلمانان انگلستان نیز در تظاهراتی بزرگ، این کتاب و نویسنده‌اش را محکوم کرده و كتاب آیات شیطانی را به آتش كشیدند. در ایتالیا تعدادی از کتاب‌فروشی‌ها اعلام کردند که هنگام بازکردن در کتاب‌فروشی، با نامه‌های تهدیدآمیز مواجه شده‌اند. فدراسیون ملی مسلمانان فرانسه، با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد از تمامی راه‌ها و امکانات قانونی برای جلوگیری از انتشار کتاب آیات شیطانی استفاده خواهد کرد. فریادهای «مرگ بر رشدی» و «رشدی باید اعدام گردد» در هلند و تعداد دیگری از کشورهای غربی بلند شد و نشان از اعتراض آن‌ها به این کتاب و حمایت از فتوای امام داشت.(۷)نكته‌ی مهم این است كه اگر هدف امام خمینی تنها به درک واصل کردن سلمان رشدی بود می‌توانست این فتوا را علنی نكرده و در عین حال دستور این كار را به‌صورت غیر علنی صادر كند. اما امام ترجیح داد تا این فتوا علنا منتشر شود. این‌كه چرا امام مبادرت به انجام چنین تصمیمی گرفت دقیقا به همان موضوع بیداری جهان اسلام بر می‌گردد. امام به‌خوبی می‌دانستند كه مسلّما این آخرین اقدام جهان غرب در مقابل قدرت روز افزون جهان اسلام نیست و یقینا در آینده با موارد دیگری نیز روبرو خواهند شد. بنابراین باید اقدامی صورت می‌گرفت تا غرب از مواضع خود عقب‌نشینی كرده و مجددا به فكر اجرای طرح و برنامه‌ای شبیه آن نیفتد و از طرف دیگر، روح اسلام انقلابی و مبارزاتی نیز در كالبد مسلمانان دنیا زنده شود. این اقدام امام خمینی در حقیقت، حمله به عمق طرح‌ریزی استراتژیك غرب بود كه در چند برهه‌ی دیگر نیز از سوی امام اتخاذ شد. این فتوا چنان لرزه‌ای بر پیكره‌ی دستگاه سیاستگذاری غرب انداخت كه چاره‌ای نداشتند جز این‌كه مانند همیشه دست به تحریم روابط دیپلماتیك با ایران بزنند. كما این‌كه واکنش اتحادیه‌ی اروپا نسبت به فتوای صادره تصمیم و اقدام مشترکی در سه زمینه بود:

۱- احضار سفرای دولت‌های عضو از تهران و کاهش سطح روابط دیپلماتیک با جمهوری اسلامی ایران

۲- لغو ملاقات و بازدید مقامات دو طرف در سطح وزیران و معاونان آن‌ها

۳- تقلیل همکاری های اقتصادی و کاهش واردات کالا از ایران

پس از قطع روابط سیاسی ایران و انگلستان در ۱۵ اسفند ۱۳۶۷ (۵ مارس ۱۹۸۹ ) دولت آلمان نیز در حمایت از انگلستان، اجرای موافقتنامه‌ی فرهنگی با ایران را که در آبان ۱۳۶۷ (نوامبر۱۹۸۸ ) امضا شده بود، به حالت تعلیق در آورد. انگلستان می‌کوشید تا با توسعه‌ی مسوولیت حمایت از سلمان رشدی به بقیه کشورهای اروپایی به‌ویژه دو عضو مؤثر آن یعنی آلمان و فرانسه، هم به اعمال محدودیت و فشار علیه ایران از سوی اتحادیه تاکید نماید و هم خود را یکجانبه در این مسأله درگیر نسازد. گر چه این حربه نیز مانند همیشه باعث سرافكندگی و خواری طرف غربی شد و هنگامی‌كه استقامت امام، مردم و حتی جهان اسلام بر این فتوا را دیدند سفرای‌شان كه با هزار دبدبه و كبكبه از ایران رفته بودند، با هزاران هزار خواری و ذلت بازگشتند. (۸)

اما بعد از انتشار این فتوای امام، عده‌ای در داخل و خارج كه همیشه دایه‌ی مهربان‌تر از مادر هستند و كاتولیك‌تر از پاپ و البته حلقه به گوش اوامر سیاسیون غرب، عنوان كردند كه اگر سلمان رشدی توبه كرده و به اشتباهی كه مرتكب شده است اقرار كند، این حكم از او ساقط خواهد شد. اما چند روز بعد دفتر امام در جواب به این بحث انحرافی نیز اطلاعیه‌ای با این مضمون صادر كرد:

«رسانه‏ هاى گروهى استعمارى خارجى به دروغ به مسئولین نظام جمهورى اسلامى نسبت مى‏دهند که اگر نویسنده‌ی کتاب آیات شیطانى توبه کند حکم اعدام درباره‌ی او لغو مى‏گردد. امام خمینى- مدّ ظلّه- فرمودند: این موضوع صد در صد تکذیب مى‏گردد. سلمان رشدى اگر توبه کند و زاهد زمان هم گردد، بر هر مسلمان واجب است با جان و مال تمامى همّ خود را به کار گیرد تا او را به دَرک واصل گرداند.

حضرت امام اضافه کردند: اگر غیر مسلمانى از مکان او مطلع گردد و قدرت این را داشته باشد تا سریع‌تر از مسلمانان او را اعدام کند، بر مسلمانان واجب است آن‌چه را که در قبال این عمل مى‏خواهد به عنوان جایزه و یا مزد عمل به او بپردازند.» (۹)

استقامت و پافشاری بر حكم امام خمینی بعد از فوت ایشان توسط رهبر انقلاب نیز هم‌چنان پیگیری شد. فی‌المثل در ۵ دی ماه ۱۳۶۹ كه عده‌ای باز هم می‌خواستند فتوای امام را ملغی كنند دفتر رهبر انقلاب پیامی به شرح ذیل صادر نمود:

«با توجه به اخبار مربوط به تبری جستن سلمان رشدی مرتد از اهانت‌هایی كه به پیامبر عظیم الشأن اسلام صلی الله علیه و آله و دیگر مقدسات اسلامی، در كتاب موهن آیات شیطانی شده است،‌ دفتر مقام معظم رهبری در پاسخ به سؤالاتی كه ازسوی مسلمانان در این زمینه به‌عمل آمده است،‌ اعلام داشت كه: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مدظله العالی رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: حكم تاریخی و تغییرناپذیر حضرت امام رضوان‌الله تعالی علیه در مورد نویسنده‌ی كتاب كفرآمیز آیات شیطانی و تعهد مسلمانان در سراسر جهان به اجرای این حكم اسلامی،‌ نخستین ثمرات خود را در صحنه‌ی رویارویی اسلام با كفر جهانی نشان می‌دهد و استكبار غرب كه حمله به مقدسات یك میلیارد مسلمان جهان را مقدمه‌ای برای تحقیر مسلمین و از بین بردن انگیزه‌های خیزش اسلامی در جهان قرار داده بود،‌ به‌صورت مفتضحانه و گام به گام مجبور به عقب‌نشینی شده و انشاءالله با ادامه‌ی مقاومت مسلمانان جهان از این پس كسی جرأت اهانت به پیامبر معظم (ص) و مقدسات اسلامی را نخواهدیافت.

حكم اسلام درمورد نویسنده‌ی كتاب آیات شیطانی همان‌گونه كه حضرت امام رضوان‌الله تعالی فرمودند: «اگر توبه كند و زاهد زمان هم گردد» ثابت است و چنین تشبثاتی كه با هم‌یاری بعضی افراد به ظاهر مسلمان صورت می‌گیرد،‌ تغییری در این حكم الهی نخواهد داد.» (۱۰)

چه كسانی مانع از تحقق حكم امام شدند؟

اما متأسفانه بر خلاف پافشاری امام و رهبری بر ثابت بودن این حكم، عده‌ای از افراد چنان‌چه گفته شد در صدد خنثی كردن این حكم بر آمدند. این‌كه به تعبیر رهبر انقلاب، این «افراد به ظاهر مسلمان» چه كسانی بودند حداقل برای نگارنده مشخص نیست اما به یقین سیاست‌های دولت‌های سازندگی و به تبع آن دولت اصلاحات موجب امیدواری غرب به عدم اجرای حكم امام شد. این دولت‌ها چنان غرق در آداب و رسوم دنیای دیپلماسی و عرف دیپلماتیك شدند كه برای كسب مثلا وجهه و آبرو در میان دولتمردان غربی، حاضر شدند یا حكم امام را نادیده بگیرند و یا از آن عدول كنند. اوج این موضوع را می‌توانیم در اظهارات رئیس‌جمهور وقت دولت اصلاحات ایران، سید محمد خاتمی ملاحظه كنیم. خاتمی دقیقا ده سال بعد از حكم امام در سفری كه به ایالات متحده داشت، تاریخ مصرف حكم امام را تمام شده بیان كرد!

تیم دولت اصلاحات اعم از خاتمی و وزیر امور خارجه‌ی وقت ایران، سید كمال خرازی كه در مهرماه سال ۷۷ برای شركت در اجلاس سالانه‌ی سازمان ملل به ایالات متحده سفر كرده بود درباره‌ی سلمان رشدی موضعی اتخاذ كرد كه باعث خوشحالی سیاست‌مداران غربی شده و در آن ایام با استقبال وسیع مطبوعات و نشریات آمریكایی و اروپایی مواجه شد. برای مثال رادیو «سی بی سی» كانادا گزارش داد: خاتمی روز سه‌شنبه اعلام كرد كه مسأله‌ی رشدی بایستی خاتمه یافته تلقی شود.

روزنامه‌ی «گلوب اند میل» نیز عنوان مطلب خود در این زمینه را چنین قرار داد كه تهدید قتل سلمان رشدی ممكن است برداشته شود. گلوب ادامه داد: با وجود لحن آشتی‌جویانه‌ی خاتمی، روشن نیست كه آیا این اظهارات نمایانگر تغییری واقعی در موضع‌گیری ایران در قبال فتوای قتل رشدی است یا خیر؟

گلوب به نقل از خاتمی افزود: ایران اكنون می‌خواهد از تصادم فرهنگی خود درباره‌ی رشدی كه روابط جمهوری اسلامی و اروپا را مسموم ساخته است به سوی گفت‌وگوی میان تمدن‌ها حركت كند.

این در حالی بود كه انجمن قلم كانادا یكی از بزرگ‌ترین طرفداران سلمان رشدی بود و در سال ۱۹۹۲ اقدامات زیادی را در حمایت از رشدی انجام داد. در آن زمان حتی قرار بود رشدی نیز به كانادا سفر كند كه هواپیمایی «بریتیش ایرویز» به دلایل امنیتی از پرواز دادن سلمان رشدی خودداری كرد. (۱۱)

روزنامه‌ی «فیگارو» نیز همان ایام با انتشار عكس خاتمی در صفحه‌ی اول خود نوشت: خاتمی امید را به سلمان رشدی باز گرداند. به گزارش رادیو فرانسه در صفحه‌ی سوم این روزنامه، «كلود لوریو» تحت عنوان «خاتمی ماجرای رشدی را بایگانی كرد» نوشت: دولت خاتمی كسی را برای قتل سلمان رشدی اعزام نمی‌كند و سلمان رشدی با خوش‌بینی محتاطانه‌ای دیروز وزارت خارجه‌ی انگلستان را در لندن ترك كرد. ولی خاتمی نمی‌تواند مانع شود كه یك متعصب مؤمن، ندای امام خمینی را به گوش جان نگیرد. (۱۲)

بخش فارسی رادیو آمریكا نیز آن روزها گزارش داد: با اعلام آقای كمال خرازی مبنی بر این‌كه دولت ایران از این پس خود را با فتوایی كه سلمان رشدی را تهدید به قتل می‌كرد ارتباطی نخواهد داشت، مطبوعات آمریكا به شرح و تفسیر این اعلام نظر پرداختند.

این اعلام نظر آقای خرازی نه فقط شرح و تفسیرهای فراوان مطبوعات آمریكا را باعث شد بلكه رضایت خاطر و تحسین سیاست‌مداران بزرگ جهان را جلب كرد. به‌خصوص كه رئیس‌جمهوری ایران آقای سید محمد خاتمی نیز در ملاقات و گفت و شنودی كه با گروهی از ایرانیان مقیم آمریكا در یكی از تالارهای سازمان ملل متحد در نیویورك داشت سخنان خرازی، وزیر امور خارجه‌ی ایران را تأیید كرد.

این رادیو افزود: دولت انگلیس رسما به رشدی خبر داد و او را مطمئن ساخت كه اظهارات مقامات ایرانی در مورد وی مستحكم و قابل اطمینان است به‌طوری كه «رابین كوك» وزیر امور خارجه‌ی این كشور اعلام رفع تهدید نسبت به جان رشدی را یك رویداد تاریخی نامید و متعاقب آن مناسبات سیاسی قطع شده‌ی خود را با ایران از سر گرفت. (۱۳)

این در حالی بود كه رادیو آمریكا با این وجود نیز نتوانست عظمت و گستردگی تأثیر حكم امام را منكر شود و افزود: تهدیدی كه بر اثر این فتوا نسبت به سلمان رشدی ایجاد شد همیشه تهدید واقعی محسوب می‌شود زیرا كه در اثر آن چندین نفر در رابطه‌ی با كتاب افسانه‌ای آیات شیطانی كشته یا مجروح شدند. گرچه دولت ایران در هیچ یك از این قتل‌ها دست نداشته است.

روزنامه‌ی «دالاس مورنینگ نیوز» چاپ ایالات تگزاس نیز در این‌باره نوشت: زندان انفرادی، مرگ همیشه با سلمان رشدی همراه بود. هر جا كه می‌رفت تهدید مرگ نیز با او بود. این نویسنده‌ی انگلیسی كه به مدت ده سال مورد خطر مرگ قرار داشت ممكن است كه از این پس بتواند بار دیگر آزاد زندگی كند. (۱۴)

پیش‌بینی امام درست از آب درآمد

باری، ده سال بعد از انتشار فتوای امام، انگار پیش‌بینی آن بزرگ‌مرد تاریخ درست از آب درآمد. انگار خاتمی و تجدیدنظر ‌طلبان همان‌گونه كه امام پیش‌بینی كرده بود به‌دلیل پایبندی به اصول دیپلماتیك و لبخند رضایت سیاست‌مداران غرب از موضع امام عدول كردند. روح‌خدا در یكی از آخرین نامه‌های خویش این‌چنین نوشته بود:

«راستى به چه علت است که در پى اعلام حکم شرعى و اسلامى مورد اتفاق همه‌ی علماء در مورد یک مزدور بیگانه این‌قدر جهان‌خواران بر افروخته شدند و سران کفر و بازار مشترک و امثال آنان به تکاپو و تلاش مذبوحانه افتاده‏اند؟ غیر از این نیست که سران استکبار از قدرت برخورد عملى مسلمانان در شناخت و مبارزه با توطئه‏هاى شوم آنان به هراس افتاده‏اند و اسلام امروز مسلمانان را یک مکتب بالنده و متحرک و پر حماسه می‌دانند و از این‌که فضاى شرارت آنان محدود شده است و مزد بگیران آنان چون گذشته با اطمینان نمى‏توانند علیه مقدسات قلم‌فرسائى کنند مضطرب شده‏اند... خیلى جالب و شگفت‏انگیز است که این به ظاهر متمدنین و متفکرین وقتى یک نویسنده‌ی مزدور با نیش قلم زهرآگین خود احساسات بیش از یک میلیارد انسان مسلمان را جریحه‌دار مى‏کند، عده‏اى در رابطه با آن شهید مى‏شوند، براى ایشان مهم نیست و این فاجعه عین دموکراسى و تمدن است، اما وقتى بحث اجراى حکم و عدالت ‏به میان مى‏آید، نوحه رأفت و انسان‌دوستى سر مى‌دهند. ما کینه‌ی دنیاى غرب را با جهان اسلام و فقاهت از همین نکته‏ها به دست مى‏آوریم. قضیه‌ی آنان قضیه‌ی دفاع از یک فرد نیست، قضیه‌ی حمایت از جریان ضداسلامى و ضدارزشى است که بنگاه‌هاى صهیونیستى و انگلیس و آمریکا به راه ‏انداخته‏اند و با حماقت و عجله خود را روبه‌روى همه‌ی جهان اسلام قرار داده‏اند... اگر غفلت کنیم این اول ماجراست و استعمار از این مارهاى خطرناک و قلم به‌دستان اجیر شده در آستین فراوان دارد... ترس من این است که تحلیل‌گران امروز، ده سال دیگر بر کرسى قضاوت بنشینند و بگویند که باید دید فتواى اسلامى و حکم اعدام سلمان رشدى مطابق اصول و قوانین دیپلماسى بوده است ‏یا خیر...» (۱۵)

گناه بزرگ خاتمی و تجدید نظر طلبان

آری، گناه بزرگ خاتمی و اصلاح‌طلبان (بخوانید افسادطلبان) به تعبیر رهبر انقلاب این است كه باعث «امیدواری» دشمنان انقلاب و اسلام شدند. خاتمی با این سخنان خود موجب شد تا دشمنان نظام، به وجود صداهای موافق و همسو با خود در داخل ایران امیدوار شوند. شاید اگر این سخنان و مواضع خاتمی و تجدیدنظرطلبان نبود و دشمنان ناامید از پیاده‌نظام خود در داخل كشور می‌شدند هرگز ماجراهایی چون كوی دانشگاه ۷۸ و فتنه‌ی ۸۸ رخ نمی‌داد. شاید اگر دولت‌مردان جمهوری اسلامی نیز مانند امام و سیدنا القائد بر حكم اعدام سلمان رشدی پافشاری ‌كرده و در برابر زیاده‌خواهی‌های غرب عقب‌نشینی نمی‌كردند هرگز كسی جرأت نمی‌كرد كه روزی مستند فتنه، یا كاریكاتور پیامبر اكرم (ص) و یا انواع و اقسام توهین‌های دیگری كه در سال‌های اخیر روانه‌ی بازار شد را منتشر كند. یقینا اگر اصلاح‌طلبان تجدیدنظر طلب، مانند مردم و رهبری نظام بر سر فتوای امام استوار می‌ماندند، اتفاقاتی كه امروزه در جهان تحت عنوان «بیداری اسلامی» در حال جریان است، خیلی قبل‌تر از این اتفاق می‌افتاد. اگر آن روز خاتمی و اصلاح‌طلبان از حكم امام عدول نمی‌كردند، بدون شك امروز دیگر شاهد توهین‌های دوباره به پیامبر اعظم (ص) نبودیم.

منبع : وبکردب 20:30
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : سیاسی  مذهبی 

How much does it cost for leg lengthening?
یکشنبه 26 شهریور 1396 07:33 ب.ظ
Hello! I could have sworn I've been to this blog before but after going through a few of the
posts I realized it's new to me. Nonetheless, I'm certainly happy I stumbled upon it and I'll be bookmarking it and checking back often!
http://josiecallahan.hatenablog.com/archive/2016/02/24
شنبه 21 مرداد 1396 06:42 ق.ظ
There is definately a great deal to know about this
topic. I like all of the points you made.
How much does it cost to lengthen your legs?
سه شنبه 17 مرداد 1396 04:14 ق.ظ
Right here is the right site for everyone who wants to understand
this topic. You understand so much its almost
hard to argue with you (not that I really
will need to…HaHa). You certainly put a fresh spin on a topic
which has been written about for years. Great stuff, just great!
What causes painful Achilles tendon?
جمعه 13 مرداد 1396 05:20 ب.ظ
Normally I don't read post on blogs, however I would like to say that
this write-up very compelled me to take a look at and do it!
Your writing style has been amazed me. Thanks, quite nice article.
How much does it cost to lengthen your legs?
جمعه 13 مرداد 1396 09:28 ق.ظ
Great website. A lot of useful information here. I am sending it to some buddies ans additionally sharing in delicious.

And of course, thanks to your effort!
Foot Problems
سه شنبه 10 مرداد 1396 12:33 ب.ظ
Hey! This is my first visit to your blog! We are a group of volunteers and starting a new project in a community in the same niche.

Your blog provided us beneficial information to work
on. You have done a extraordinary job!
adrienetaggert.jimdo.com
پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396 07:34 ق.ظ
This is a topic which is near to my heart... Best wishes!
Where are your contact details though?
manicure
پنجشنبه 31 فروردین 1396 11:08 ق.ظ
Hello there, I do believe your blog might be having browser compatibility issues.
When I take a look at your blog in Safari, it looks fine but when opening in I.E.,
it's got some overlapping issues. I simply wanted to give you a quick heads up!
Aside from that, wonderful website!
BHW
جمعه 25 فروردین 1396 08:40 ب.ظ
My brother recommended I may like this website. He used to be totally right.
This publish actually made my day. You can not consider just how so much time I had spent
for this information! Thanks!
BHW
جمعه 25 فروردین 1396 11:43 ق.ظ
Howdy, I do believe your blog could possibly
be having browser compatibility issues. Whenever I take a look at your
website in Safari, it looks fine however, if opening in IE,
it has some overlapping issues. I merely wanted
to give you a quick heads up! Apart from that, wonderful blog!
BHW
پنجشنبه 24 فروردین 1396 11:21 ب.ظ
Its like you read my mind! You seem to know so much about this,
like you wrote the book in it or something. I think that
you could do with some pics to drive the message home a little bit,
but other than that, this is great blog. A great read.
I'll certainly be back.
manicure
دوشنبه 21 فروردین 1396 11:14 ب.ظ
At this moment I am ready to do my breakfast, later than having
my breakfast coming yet again to read further news.
BHW
دوشنبه 21 فروردین 1396 05:09 ب.ظ
Its like you read my mind! You appear to know so much about
this, like you wrote the book in it or something.
I think that you could do with some pics to drive the message home a little
bit, but instead of that, this is wonderful blog.
A fantastic read. I'll definitely be back.
BHW
جمعه 18 فروردین 1396 06:14 ب.ظ
Thank you for the good writeup. It in fact was a enjoyment account it.
Look advanced to more introduced agreeable from you!
By the way, how can we be in contact?
manicure
سه شنبه 15 فروردین 1396 03:25 ب.ظ
Keep on working, great job!
manicure
پنجشنبه 10 فروردین 1396 11:56 ب.ظ
This is very interesting, You are a very skilled blogger.
I have joined your feed and look forward to seeking more of your fantastic post.
Also, I have shared your web site in my social networks!
مسابقه وبلاگ نویسی حجاب و عفاف
یکشنبه 2 مهر 1391 08:04 ق.ظ
مقام معظم رهبری
حجاب مایه‌ى تشخص و آزادى زن است؛ برخلاف تبلیغات ابلهانه و ظاهربینانه‌ى مادیگرایان، مایه‌ى اسارت زن نیست.

زن بابرداشتن حجابهاى خود، با عریان كردن آن چیزى كه خداى متعال و طبیعت پنهان بودن آن را از او خواسته،

خودش را كوچك میكند، خودش را سبك میكند، خودش را كم‌ارزش میكند.
معاونت تبلیغ و آموزشهای حوزه علمیه در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب برای فعال سازی بیشتر کاربران اینترنتی

در موضوعات دینی مبتلا به ، جهت دهی و طرح مباحث دینی مورد نیاز و ارائه مطالب دینی مستند در فضای سایبری در

موضوع حجاب و عفاف، مسابقه وبلاگ نویسی حجاب و عفاف برگزارمی کند.
زمان شروع مسابقه : 29 مرداد 1391 مصادف با عید سعید فطر
زمان پایان مسابقه : 26 مهر 1391 مصادف با سالروز ازدواج حضرت علی و حضرت فاطمه علیهماالسلام
اعلام نتایج : 13 آبان 1391 مصادف با عید سعید غدیر
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر